Parcel ID
083-0007-0009-00
083-0007-0009-00
Address
210 W PETE ROSE WY
210 W PETE ROSE WY
2025 Payable 2026
| Value History | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tax Year | Assessed Date | Land | Improvements | Total | CAUV | Reason for Change | ||
| 2023 | 7/29/2023 | 1,294,700 | 49,050 | 1,343,750 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2020 | 8/22/2020 | 1,372,380 | 40,070 | 1,412,450 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2017 | 11/15/2017 | 1,294,700 | 37,800 | 1,332,500 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2014 | 9/20/2014 | 1,268,810 | 35,280 | 1,304,090 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2011 | 9/5/2011 | 1,294,700 | 36,000 | 1,330,700 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2008 | 9/27/2008 | 1,035,800 | 36,300 | 1,072,100 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2008 | 8/26/2008 | 1,035,800 | 36,300 | 1,072,100 | 0 | 50 Changes to/from Exempt Property | ||
| 2005 | 7/31/2007 | 1,035,800 | 36,300 | 1,072,100 | 0 | 50 Changes to/from Exempt Property | ||
| 2005 | 11/3/2005 | 1,035,800 | 36,300 | 1,072,100 | 0 | 50 Changes to/from Exempt Property | ||
| 2005 | 11/3/2005 | 1,035,800 | 36,300 | 1,072,100 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2005 | 11/3/2005 | 0 | 0 | 0 | 0 | 110 Miscellaneous | ||